Kurz anglického jazyka

Názov aktivity: Kurz anglického jazyka

Špecifický cieľ aktivity: Vzdelávanie učiteľov prírodovedných predmetov v anglickom jazyku s dôrazom na zavádzanie inovatívnych metód vyučovania

Termín realizácie: marec 2009 - júl 2010

Odborný garant aktivity: Mgr. Veronika Brnová (do 30.09.2009), Mgr. Roman Záborský (od 01.10.2009)

Cieľová skupina: 8 učiteľov prírodovedných predmetov

Charakteristika aktivity: Aktivita je zameraná pre učiteľov prírodovedných predmetov, ktorí absolvovaním kurzu anglického jazkya v rozsahu 240 hodín získajú schopnosti komunikácie v tomto jazyku. Nadobudnuté kompetencie využijú na vyučovaní svojich predmetov zavádzaním inovatívnych metód - čiastočné vyučovanie prírodovedných predmetov v anglickom jazyku. Žiaci budú mať možnosť rozvíjať svoje jazykové zručnosti na ostatných predmetoch a rovnako uplatňovať vedomosti z prírodovednej oblasti na hodinách anglického jazyka.

Priebeh aktivity:

marec 2009
  • identifikácia a výber vhodných študijných materiálov a výpočtovej techniky, vstupný test
apríl 2009
  • nákup učebníc, slovníkov, edukačného softwaru, techniky, realizácia všeobecného kurzu
máj 2009
jún 2009
júl 2009
august 2009
  • prerušenie kurzu z dôvodu čerpania dovoleniek
september 2009
  • prerušenie kurzu z dôvodu organizačného zabezpečenia začiatku školského roka